Polski Związek Działkowców Okręg Łódzki w Łodzi
Warecka 3, 91-202 Łódź
+42 655 94 54
Sticky
26 mar 2024

OGŁOSZENIE

Łódź 19.03.2024

OGŁOSZENIE

                POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWY ROD TRAMWAJARZ II

91-495 Łódź ul. Brzegowa 1

Ogłasza konkurs ofert na usługę  wykonania ciągu jezdnego.

Przedmiotem zamówienia jest :
Modernizacja ciągu komunikacyjnego północnej alejki ogrodowej.

Warunki udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, (Dz. U. z 2007 r. nr 233, poz. 1655 ze zm.) oraz spełniają warunki określone w art. 22 cytowanej powyżej ustawy
i warunki określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia:

1. Przygotowanie podłoża na długości 140 mb do położenia 2 ciągów komunikacyjnych z płyt ażurowych Jomb II, z pasem trawnika między nimi. Wyrównanie terenu, wzmocnienie i ustabilizowanie podłoża w obszarach gliniastych o słabej przepuszczalności gruntu.

2. Ułożenie płyt ażurowych o wymiarach 100x75x12 cm w dwóch ciągach jezdnych.

3. Wypełnienie ażurów i powierzchni między ciągami jezdnymi ziemią ogrodową i posianie trawy.

Termin wykonania zamówienia:
Do dnia 01.06. 2024r.

Kryteria oceny ofert i ich znaczenie:
cena - 100%

Miejsce i termin składania ofert:
Oferty należy złożyć w ROD TRAMWAJARZ II   91-495 Łódź ul. Brzegowa 1 w terminie do 03.04.2024

Miejsce i termin wyboru ofert:
Wybór wykonawcy nastąpi po analizie ofert przez Zarząd i zatwierdzony uchwałą Zarządu ROD Tramwajarz II w dn. 04.04.2024r.

Uwaga:
Zamawiający działając w oparciu o art. 67 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej, ustanowić dynamicznego systemu zakupu oraz zastosować aukcji elektronicznej.

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania zostało zamieszczone na tablicy ogłoszeń ROD Tramwajarz II, oraz na stronie firmy Oferteo.pl

 

 

 

25 kwi 2024

Nic o nas bez nas!!!

 

Jeszcze tylko do jutra czyli do 26 kwietnia 2024 r. przyjmowane są wnioski do planu ogólnego miasta Łodzi

Miejsce składania wniosków:

 Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi,

Al. Kościuszki 19

czynna w godz. 7.30- 15.30

Działkowcu!

Jeżeli zależy Ci na przyszłości Rodzinnych Ogrodów Działkowych

nie zwlekaj i złóż wniosek o objęcie ROD zapisem w planie ogólnym miasta

gwarantującym jego dalsze istnienie.

25 kwi 2024

Wody Polskie deklarują: Nie będzie kar za ujęcia wody na działkach – 25.04.2024

Nagłośniony w mediach problem zagrożenia działkowców karami za brak pozwoleń wodnoprawnych był tematem spotkania przedstawicieli PZD z kierownictwem Wód Polskich. Efektem jest deklaracja o braku zagrożenia dla działkowców i gotowości współdziałania na rzecz doprecyzowania przepisów.

Ostatnimi czasy media podawały niepokojące informacje ws. indywidualnych ujęć wodny na działkach, tzw. „abisynek”. Już same tytuły licznych artykułów budziły zgrozę: Działkowcy muszą uważać na kontrole. Kary to nawet 5 tys. zł lub areszt; Działkowcom grożą wysokie kary finansowe. Wszystko przez tzw. Abisynki; Ruszyły kontrole na działkach. Masz studnie? Możesz dostać 5 tys. zł mandatu.

Problem nie jest nowy, PZD od lat zwracał uwagę na lukę w przepisach, która potencjalnie może skutkować sankcjami dla działkowców. Zgodnie z obowiązującą od 2017 roku ustawą Prawo wodne, na użytkowanie studni trzeba mieć pozwolenie wodno-prawne. Od tej zasady istnieje wyjątek, tzw. zwykle korzystanie z wód nie wymaga uzyskania pozwolenia wodno-prawnego. Zgodnie z art. 33 prawa wodnego, niewielki pobór na potrzeby własne (do 5 m3 na dobę) objęto zwolnieniem. Jednak przepis dotyczy osób będących właścicielami nieruchomości, na której funkcjonuje  ujęcie wody. Działkowcy z ROD, jako dzierżawcy, są zatem wykluczeni z grona uprawnionych do „zwykłego korzystania” z wód. W ich przypadku każde ujęcie, nawet tzw. abisynki, wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. Pobór wody bez pozwolenia daje podstawę do zastosowania sankcji, o których donoszą media. Jakkolwiek dotychczas żaden posiadacz studni na działce w ROD nie został ukarany, to ryzyko wskazywane w publikacjach faktycznie istnieje.

Dlatego od lat PZD ponawia postulat nowelizacji prawa wodnego i przedkłada propozycje konkretnych przepisów. Jednak dotychczas temat nie został podjęty przez władze. Być może burza w mediach doprowadzi w końcu do zmiany tego stanu rzeczy.

24 kwietnia br. w siedzibie Wód Polskich odbyło się spotkanie Eugeniusza Kondrackiego – Prezesa PZD z Joanną Kopczyńską – Prezesem PGW Wody Polskie.  Uczestniczyli w nim także: ze strony PZD mec. Bartłomiej Piech, ze strony WP: Anna Wiśniewska – Dyrektor Departamentu Usług Wodnych oraz Paulina Pierzchała – Rzecznik Prasowy PGW Wody Polskie.

Do rozmów doszło z inicjatywy Prezes Wód Polskich, która zareagowała na  doniesienia medialne i wystąpienia indywidualnych działkowców. W ich trakcie  przedstawiciele PZD przedstawili argumenty prawne i społeczne uzasadniające tezę, o dysfunkcjonalności obecnych regulacji Prawa wodnego w zakresie, w jakim dotyczą one ujęć wody należących do indywidualnych działkowców. Uwagi te spotkały się ze zrozumieniem przedstawicieli Wód Polskich. Pani Prezes zadeklarowała, że ze strony kierowanej przez nią instytucji działkowcy nie powinni obawiać się radykalnych działań.

Przyjmując tę deklarację z uznaniem, strona społeczna zwróciła jednak uwagę, że sytuacja działkowców nie powinna opierać się wyłącznie na uznaniowej opinii reprezentantów Wód Polskich i konieczna jest interwencja ustawodawcy. Dlatego PZD przedstawił koncepcję nowelizacji prawa wodnego.  Wyjaśnili również, że w obecnym stanie prawnym – wbrew prezentowanym na stronach Wód Polskich informacjom – PZD, ani żadne inne stowarzyszenie ogrodowe, nie może być uznane za stronę postępowania w przedmiocie legalizacji ujęć na indywidualnych działkach. Zgodnie z ustawą o ROD, studnia na działce stanowi bowiem własność działkowca, a co za tym idzie, brak jest przesłanek do przypisania stowarzyszeniu ogrodowemu możliwość prowadzenia, czy też uczestniczenia w postępowaniach dotyczących tych ujęć.

Propozycje legislacyjne PZD spotkały się z zainteresowaniem i zrozumieniem Pani Prezes, która zadeklarowała gotowość ich poparcia. Zastrzegła jednak, że konieczne będzie zgromadzenie informacji o skali ujęć wody na indywidualnych działkach. Strona PZD zaproponowała pozyskanie szacunkowych danych i przekazanie ich na potrzeby ewentualnego procesu legislacyjnego.

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Obie strony podchodziły do tematu ze zrozumieniem i deklarowały gotowość współpracy. Warte odnotowania jest uznanie, z jakim przedstawiciele Wód Polskich odnosili się do rodzinnych ogrodów działkowych, również w kontekście pozytywnego wpływ terenów ROD na gospodarkę wodną w miastach. Dosyć szeroko omówiono zwłaszcza kwestię wykorzystania tzw. deszczówki w ROD, dostrzegając potencjał do współpracy WP i PZD w promowaniu takich rozwiązań.

Deklaracja poparcia przez Wody Polskie postulowanej przez PZD nowelizacji Prawa wodnego usuwającej lukę w przepisach, daje nadzieję na przełom, o który od lat zabiega organizacja działkowców. Dla tysięcy działkowców oznaczałoby to ostatecznie usunięcie zagrożeń, o których donoszą media. Bez zmiany prawa problem pozostanie w zawieszeniu.

NF

 

                                     

22 kwi 2024

Czytajcie „działkowca”! – 22.04.2024

Uwaga! W sprzedaży pojawił się już najnowszy, majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej, przystającej do specyfiki polskiego klimatu! Znaleźć w nim można m.in. przydatne, aktualne porady i masę cennych inspiracji na sezon. Nie przegapcie też okazji i zamówcie pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Nawadnianie roślin jest niezwykle ważnym zabiegiem, szczególnie w okresie długotrwałych braków opadów – coraz częstszych w ostatnich latach. Wyjaśniamy na czym polega rola wody, jako niezbędnego czynnika do życia i rozwoju roślin. Doradzamy jak bezpiecznie, mądrze i efektywnie podlewać uprawy a także oszczędzać zasoby wody w glebie. Zachęcamy też do zbierania i wykorzystywania deszczówki – najlepszej wody do podlewania roślin!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Grill na działce a przepisy związkowe”, „Kiedy sporządzamy umowę potwierdzenia prawa do działki”, „Wjazd na teren ROD – przypomnienie”.

 

● Zachęcamy do uprawy roślin owocowych na działce i podajemy siedem konkretnych powodów, dlaczego warto to robić. Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, a uprawy ogrodnicze na działkach to znakomity sposób na uzyskanie zdrowej i wysokiej jakości żywności. Część sadownicza podkreśla oczywiście użytkowy charakter działki. Może być także elementem rekreacji, pełnić funkcje ozdobne i przynosić nam wiele innych, cennych korzyści!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Spotkanie przedstawicieli PZD z Ministrem Rozwoju i Technologii ws. niekorzystnych przepisów o planowaniu przestrzennym”, „Rozstrzygnięcie konkursu »Projekty zagospodarowania działek w ROD«”, „Nowe konkursy: »Najpiękniejsza Działka Roku 2024«” i »Najlepszy ROD Roku 2024«”, „Przypominamy o konkursach publicystycznych dla działkowców”.

 

● Polecamy nowoczesną, pionową uprawę ogórków na działce. Warzywa te  najczęściej uprawiamy płasko na grządkach. Przy niewielkiej powierzchni warzywnika, jeśli chcemy mieć ich więcej, pionowe uprawy są świetnym rozwiązaniem. Przedstawiamy inne, liczne zalety pionowej uprawy, która w porównaniu z uprawą poziomą, daje wiele dodatkowych korzyści. Doradzamy jak uprawiać pionowo ogórki. Przestawiamy też konkretne rysunki instruktażowe z propozycjami różnych konstrukcji podpór do takiej uprawy!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – uwaga na „zimnych ogrodników”.

● Ściółkujemy uprawy warzyw.

● Rozpoznajemy kwiaty drzew owocowych.

● Polecamy sposoby na przyspieszenie kompostowania.

● Konserwujemy drewniane elementy na działce.

● Przedstawiamy ekosposoby na mszyce!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

18 kwi 2024

Antoni Gieczewski

 

                                      PO ZIMIE IDĘ TAM

Po zimie idę tam

Gdzie działkę mam

            Idę tam

            Gdzie spokój mam

Idę tam

Gdzie pogadać z kim mam

            Gdzie mam relaks na leżaku

            Miejsce do drzemki na hamaku

Po wysiłku wytchnienie

Nad tematem skupienie

            Idę po witaminę D-e

            Której moja skóra po zimie chce

Idę aby zrzucić powstałe w zimie kilogramy

Które z braku wysiłku fizycznego po zimie mamy

            Idę tam

            Gdzie niwę do działalności społecznej mam

 Gdzie mam warzywa, krzewy owocowe

Drzewka kolumnowe

            Są też kwiaty

            Liczne rabaty

Nazw ich nie wymienię

Bo trudno zapamiętać niektórych brzmienie

            Krzewy ozdobne też rosną

            Cieszą oko i nos szczególnie wiosną

 Idę tam

Gdzie wiele mam!

 

Łódź, kwiecień 2024 r.

 

 

                                     

12 kwi 2024

Działkowcy z Łodzi walczą o swoje!

 

Działkowcy  licznie przybyli  na zorganizowane w dniu 11 kwietnia br. przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w Łodzi spotkanie informacyjne w sprawie planu ogólnego miasta Łodzi.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z prezentacją i omówieniem procedury sporządzania planu ogólnego, dowiedzieli się jakie znaczenie ten dokument będzie miał dla przyszłości Łodzi i jej mieszkańców, jak należy poprawnie wypełniać wnioski do planu i dlaczego ich składanie to jedyna szansa aby mieć wpływ na jego końcowe zapisy.

W dalszej części spotkania umożliwiono zadawanie pytań. Jako jedna z pierwszych głos zabrała  Anna Witych Prezes ROD „Forsycja” w Łodzi deklarując, że działkowcy są zainteresowani aktywnym uczestnictwem w procesie sporządzania planu i że nie wyobrażają sobie, aby jakikolwiek ROD na terenie Łodzi został objęty zapisem  w planie ogólnym umożliwiającym jego likwidację.

 „Działka rodzinna to nasza radość, to nasza miłość, nie wyobrażamy sobie aby w przyszłości miało jej nie być”.

Wiceprezes ROD „Zimowit” zadała pytanie czy istnieje świadomość zespołu sporządzającego plan ogólny miasta, że wiele ROD z Łodzi pozyskało w ostatnich latach środki  unijne i obowiązuje wymóg trwałości projektu. Kolejne osoby zabierały głos i tak np. działkowcy z ROD „Księży Młyn” podkreślili min. wyjątkowy charakter i historyczną spuściznę Ogrodu oraz wskazali, że nowopowstające w jego sąsiedztwie inwestycje deweloperskie niszczą zasoby przyrody w centrum miasta, w tym negatywnie oddziaływują na rzekę Jasień. W podobnym tonie wypowiedział się Prezes ROD „Wiarus” w Łodzi. Przedstawicielka ROD „Łagiewniki” zwróciła uwagę na zasadność zachowanie istniejących ROD w sąsiedztwie Lasu Łagiewnickiego m.in. w aspekcie ochrony przed niekorzystnym wpływem rozlewania się chaotycznej zabudowy.

Nie zabrakło również pytań od innych uczestników spotkania zaniepokojonych ograniczaniem poprzez zapisy planistycznej możliwości dalszej zabudowy, zaś przedstawiciele inwestorów przy okazji zadawania pytań drążyli temat możliwości uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy na kolejne tereny.

Spotkanie to pokazało jak wiele sprzecznych interesów musi pogodzić  plan ogólny Łodzi i dlaczego  tak ważne jest aby głos działkowców w obronie ROD był liczny  i zdecydowany!

Należy oczekiwać, że Zarządy ROD dołożą wszelkich starań w dotarciu z informacją i wszyscy działkowcy złożą wnioski do planu ogólnego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 kwietnia 2024r.

 

 

 

12 kwi 2024

Konkurs krajowy dla ROD pn. „Najlepszy ROD Roku 2024”

Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 26 marca 2024 r. w sprawie ogłoszenia konkursu krajowego dla ROD pn. „Najlepszy ROD Roku 2024” - 27.03.2024

Krajowy Zarząd PZD na podstawie uchwały nr 64/2024 z dnia 26 marca 2024 r. ogłasza konkurs krajowy dla ROD pn. „Najlepszy ROD Roku 2024”.

Celem konkursu jest wyłonienie, docenienie i nagrodzenie ROD, które wyróżniają się stopniem rozwoju, zagospodarowania, aktywności oraz zarządzania przystającymi do współczesnych czasów i potrzeb ogrodu. Celem konkursu jest również docenienie ROD zapewniających działkowcom i ich rodzinom możliwość aktywnego wypoczynku oraz prowadzenia upraw ogrodniczych na własne potrzeby, a także tych które realnie przyczyniły się do promowania ogrodnictwa działkowego oraz znaczenia i roli PZD w społeczeństwie m.in. poprzez wdrażanie Programów PZD.

Zgodnie z Regulaminem konkursu, zgłoszenia do konkursu dokonuje właściwy miejscowo Okręgowy Zarząd PZD, który w tym celu:

a)      typuje 2 do 5 ROD z terenu Okręgu  PZD na podstawie własnych ocen i doświadczeń;

b)     Komisja Konkursowa Okręgu PZD dokonuje przeglądu wytypowanych przez Okręgowy Zarząd PZD ROD uwzględniając kryteria określone w § 3 regulaminu konkursu. Wyniki przeglądu Komisja przedstawia w tabeli przeglądu ROD.

c)      Wyniki przeglądu dokonanego przez Komisję Konkursową Okręgu PZD ocenia Okręgowy Zarząd PZD, który po ich uwzględnieniu dokonuje wyboru 1 ROD, który zostanie zgłoszony do konkursu.

 

ROD który został laureatem tego konkursu w okresie 3 poprzednich lat, nie może przystąpić do konkursu.

 

Zgłoszenie ROD do konkursu następuje poprzez przekazanie do Krajowego Zarządu PZD:

a)      Uchwały Okręgowego Zarządu PZD w sprawie zgłoszenia ROD do konkursu krajowego wraz z uzasadnieniem.

b)     Formularza tabeli przeglądu ROD wytypowanego do konkursu krajowego „Najlepszy ROD Roku 2024” dokonanego przez Komisję Konkursową Okręgu. Formularz należy wypełnić elektronicznie i dostarczyć go w postaci dokumentu programu Word oraz podpisanego skanu.

c)      Formularza zgody zarządu ROD na udział w konkursie.

d)     Dokumentacji fotograficznej potwierdzającej stan zagospodarowania ROD, a także działania opisane w zgłoszeniu. Materiał fotograficzny winien być dobrej jakości i wykonany w taki sposób, aby możliwe było jego wykorzystanie do publikacji (min. 25 zdjęć).

 

Zgłoszenia do konkursu OZ PZD dokonują za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub na adres e-mail: najlepszyrod@pzd.pl.

Termin zgłaszania ROD do konkursu upływa dnia 30 czerwca 2024 r.

 

Nagrodzone ROD otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne:

 

I miejsce – 12 000 zł

II miejsce – 9 000 zł dla 2 ROD

III miejsce – 7 000 zł dla 3 ROD

IV miejsce – 6 000 zł dla 4 ROD

Wyróżnienia za całokształt działalności - 5 000 zł

Wyróżnienia za wybraną aktywność - 3 000 zł

 

Wszystkie ROD biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy oraz wydawnictwa związkowe.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Krajowych Dni Działkowca 2024, opublikowane w Biuletynie Informacyjnym, wydawnictwach związkowych oraz  na stronach internetowych  PZD.

 

 

 

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

 

Uchwała KZ PZD nr 64/2024 z dnia 26 marca 2024 r.

Regulamin konkursu "Najlepszy ROD Roku 2024"

Formularz tabeli przeglądu ROD (PDF)

Formularz tabeli przeglądu ROD (Word)

Formularz zgody zarządu ROD na udział w konkursie (PDF)

Formularz zgody zarządu ROD na udział w konkursie (Word) 

12 kwi 2024

Konkurs krajowy pn. „Najpiękniejsza Działka Roku 2024”

Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 26 marca 2024 r. w sprawie ogłoszenia konkursu krajowego pn. „Najpiękniejsza Działka Roku 2024” - 27.03.2024

Krajowy Zarząd PZD na podstawie uchwały nr 65/2024 z dnia 26 marca 2024 r. ogłasza konkurs krajowy pn. „Najpiękniejsza Działka Roku 2024”.

Celem konkursu jest wyłonienie, docenienie i nagrodzenie działkowców, którzy z pasją i zaangażowaniem prowadzą swoje działki, wzorowo je zagospodarowują i użytkują oraz wdrażają Programy PZD, w szczególności Otwarty Program Nowoczesnego Zagospodarowania i Użytkowania Działek na Miarę Potrzeb Współczesnych Rodzin, Otwarty Program Klimatyczny i Program Bioróżnorodności. Celem konkursu jest także promowanie ogrodnictwa działkowego i licznych korzyści, jakie ze sobą niesie.

Udział w konkursie „Najpiękniejsza Działka Roku 2024" może/mogą wziąć działkowiec(wcy) posiadający tytuł prawny do działki w ROD należącym do Stowarzyszenia Ogrodowego PZD.

 

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie były laureatami konkursu „Najpiękniejsza Działka Roku” w ciągu ostatnich 3 lat.

 

Zgłoszenie działki do konkursu winno zawierać:

1.Wypełniony drukowanymi literami i podpisany „Formularz zgłoszenia do Krajowego Konkursu „Najpiękniejsza Działka Roku 2024”.

2.Dokumentację fotograficzną opisaną zgodnie z wykazem ujętym w formularzu, utrwaloną na nośniku cyfrowym lub w formie kolorowego wydruku.

3.Podpisane (czytelnie) ”Oświadczenie uczestnika Konkursu Krajowego Najpiękniejsza Działka Roku 2024”

 

Zgłoszenia można  dokonać drogą elektroniczną przesyłając skan dokumentów oraz pliki zdjęciowe na adres konkurskz.dzialka@pzd.pl lub tradycyjną pocztą na adres: Polski Związek Działkowców ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa.

 

Termin zgłaszania działek do konkursu upływa  dnia 30 czerwca 2024 r.

Laureaci konkursu otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne:

I miejsce  -  4 000 zł;

II miejsce -  3 000 zł;

III miejsce - 2 000 zł;

Wyróżnienia –1 000 zł.

Użytkownicy działek zakwalifikowanych do konkursu otrzymają dyplomy, a także roczną prenumeratę miesięcznika „działkowiec”.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Krajowych Dni Działkowca 2024, opublikowane w Biuletynie Informacyjnym, wydawnictwach związkowych oraz  na stronach internetowych  PZD.

 

 

 

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

 

 

Uchwała KZ PZD nr 65/2024 z dnia 26 marca 2024 r.

Regulamin konkursu "Najpiękniejsza Działka Roku 2024"

Formularz zgłoszenia do konkursu "Najpiękniejsza Działka Roku 2024" (PDF)

Formularz zgłoszenia do konkursu "Najpiękniejsza Działka Roku 2024" (Word)

Oświadczenie uczestnika konkursu "Najpiękniejsza Działka Roku 2024" (PDF)

Oświadczenie uczestnika konkursu "Najpiękniejsza Działka Roku 2024" (Word)

Zawiadomienie o przetwarzaniu danych osobowych

11 kwi 2024

Łódź sporządza plan ogólny miasta – Działkowcy składają wnioski!

W dniu 5 kwietnia 2024 r. Okręg Łódzki PZD zorganizował naradę z przedstawicielami zarządów wszystkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Łodzi w sprawie dotyczącej przystąpienia przez Gminę Miasto Łódź do opracowania planu ogólnego miasta.

Na naradzie omówiono procedury uchwalania planu ogólnego miasta Łodzi, który zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ust. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zastąpić ma najpóźniej do końca 2025 r obowiązujące Studium kierunków i zagospodarowania przestrzennego miasta Łodzi.

Następnie przedstawiono informację o odbytym w dniu 27 marca 2024 r. spotkaniu w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, gdzie PZD reprezentowane było przez pierwszego Wiceprezesa Okręgowego Zarządu Łódzkiego PZD oraz radcę prawną i pracownika merytorycznego Biura OŁ PZD, podczas którego omówione zostały zagadnienia związane z terminarzem i aktywnym uczestnictwem osób zainteresowanych przyszłymi zapisami planu ogólnego.

Ponieważ po jego opracowaniu i przyjęciu przez Radę Miejską  będzie stanowił dokument planistyczny, w oparciu o  który następnie uchwalane będą miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego bądź dokonywane zmiany istniejących, to od jego zapisów będzie zależało czy w przyszłości dany ROD nie zostanie zlikwidowany.

Wobec tego, że do dnia 26 kwietnia 2024 r. ustalony został  nieprzekraczalny termin do wniesienia uwag do planu ogólnego miasta Łodzi, Zarządom wszystkich ROD zostały przekazane formularze urzędowo wymaganych wniosków do planu ogólnego, z uzupełnionymi danymi ewidencyjnymi nieruchomości. Zalecono dostarczenie wypełnionych przez działkowców wniosków do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi bezpośrednio bądź za pośrednictwem OŁ PZD.

 

 

05 kwi 2024

Antoni Gieczewski APEL PRZEDWYBORCZY

Antoni Gieczewski

 

                                      APEL PRZEDWYBORCZY

 

W PZD mobilizacja

W PZD  aktywizacja

 

W PZD wybory

Do organów nabory

 

Kończy się kadencja

Konieczna duża frekwencja

 

Do objęcia funkcji w organach ROD mało chętnych

Potrzeba odpowiedzialnych, nieobojętnych

 

Wielu do pracy w organach ROD nie ma woli

Większość narzekać woli

 

Woli ustawić się w roli recenzenta

Wypatrywać gdzie jest zarządu Achillesowa pięta

 

W członka Zarządu uderzyć

Żeby nie mógł krytyki przeżyć

 

Tym wierszem o umiar w krytyce proszę

Oszczędźcie członkom zarządów pretensji rozkosze

 

O to serdecznie proszę

Oto wnoszę

 

Łódź 02.04.2024 r.