Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, to czas aby zająć się działką, przywrócić jej blask po zimie i przygotować do nowych upraw. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji ogródka będzie z pewnością kwietniowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie pomysłów na modernizację działki, świątecznych inspiracji lub też najlepszych metod na ochronę roślin przed szkodnikami i chorobami. W sam raz na rozpoczynający się sezon!

  • Ostatnie wydarzenia w kraju i na świecie wywołują duży niepokój. Jednocześnie stale rosnące ceny sprawiają, że zakup świeżych owoców i warzyw to znaczne obciążenie domowego budżetu. Tymczasem działka w ROD, oprócz rekreacji, daje możliwość pozyskania plonów, które polepszą sytuację materialną oraz wzbogacą naszą dietę! Zachęcamy i podajemy liczne zalety własnych upraw owoców i warzyw na działkach. Polecamy też nowoczesne metody uprawy, zwiększające plony, poprawiające estetykę ogródka i zdrowotność roślin!

 

  • W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania: „Czy nabycie prawa do działki następuje z chwilą podpisania umowy, jej zatwierdzenia, czy uzyskania członkostwa w PZD?”, „Czy można uzyskać zwolnienie z opłat ogrodowych w związku ze sporadycznym przebywaniem na działce?”.

 

  • Zmiany klimatyczne będą w coraz większym stopniu negatywnie oddziaływać na wiele dziedzin życia, w tym na nasze zdrowie. Doradzamy, co możemy sami zrobić na działce, aby nasz niekorzystny wpływ na środowisko był minimalny. Polecamy też w tym celu korzystanie z programów PZD, takich jak „Otwarty Program Klimatyczny PZD”, „Bioróżnorodność na działkach w ROD” oraz „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, w których zawarte są liczne zasady właściwego postępowania.

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu”