Czytajcie „działkowca”! W sprzedaży pojawił się już najnowszy, marcowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej, pełen praktycznych porad i inspiracji w sam raz na rozpoczynający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 • Przedwiośnie to czas, gdy w ogrodzie można już zacząć przygotowania do nowego sezonu. Doradzamy, które prace i w jakiej kolejności warto w tym czasie wykonywać, o czym nie wolno zapominać i na co zwrócić szczególną uwagę. Jest to ważne, ponieważ opóźnienie niektórych zabiegów może rzutować negatywnie na późniejsze kwitnienie i owocowanie drzew oraz krzewów.

 • W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Kogo dotyczą zwolnienia z opłat ogrodowych”, „Instalacja pojemnika gazowego na działce w ROD”, „Powierzchnia działek a wymiar opłat ogrodowych”.

 • Zachęcamy do zakładania działkowych sadów i jagodników tak, aby spełniały one nasze owocowe potrzeby i aby ich pielęgnacja nie sprawiała nam trudności, a owocowy ogród stanowił dobrze funkcjonującą i współgrającą z innymi częściami składową działki. Doradzamy, jak przy tym uwzględniać wiele uwarunkowań, takich jak powierzchnia, jaką dysponujemy, warunki siedliskowe, możliwości dostosowania do wymagań planowanych upraw. Polecamy też najcenniejsze gatunki drzew i krzewów owocowych.

 • Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „W obronie rodzinnych ogrodów działkowych – Stanowisko KZ PZD, PZD wnosi o pilną zmianę przepisów”, „Weź udział w walnym zebraniu w ROD!”, „Pieniądze dla ROD”, „Przypominamy o nowych konkursach publicystycznych: »Działka – moja pasja« oraz »Jak działka zmieniła życie moje i mojej rodziny«”.

 • Polecamy najlepsze odmiany sałat do uprawy na działce. Oprócz bardzo popularnych i chętnie uprawianych sałat masłowych, przedstawiamy także bardzo cenne odmiany kruche, rzymskie i listkowe. Doradzamy też kiedy i jak je uprawiać.

Poza tym w numerze m.in.:

 • Rady na czasie – wiosenne cięcie krzewów i bylin.
 • Uprawiamy borówkę wysoką.
 • Rozpoznajemy pędy i pąki krzewów owocowych.
 • Produkujemy rozsadę pomidora i papryki.
 • Budujemy podwyższone grządki.
 • Polecamy pyszne i zdrowe potrawy z warzyw na słodko!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!