Tegoroczna jesień sprzyja ogrodnikom. Aż do wystąpienia mrozów można jeszcze sadzić drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne. Warto to zrobić w tym roku, bo rośliny posadzone jesienią zdążą jeszcze przed zimą zregenerować uszkodzony podczas wykopywania ze szkółki system korzeniowy, a wiosną wcześniej podejmą wzrost i rozwój niż te sadzone wiosną. Ponadto, jesienią w ziemi jest więcej wilgoci niż wiosną, a to sprzyja lepszemu przyjmowaniu się roślin.

O czym warto pamiętać?

● Zakupione rośliny trzeba jak najszybciej posadzić. Im dłużej będziemy je przytrzymywać (zwłaszcza w złych warunkach), tym gorzej przyjmą się po posadzeniu.

● Podczas sadzenia szczepionych drzewek miejsce szczepienia musi pozostać nad ziemią. Krzewy sadzimy ok. 5 cm głębiej niż rosły w szkółce/w pojemniku.

● Posadzone rośliny trzeba bardzo obficie podlać.

● Po spadku temperatury poniżej 0°C trzeba zabezpieczyć korzenie posadzonych roślin przed mrozem poprzez usypanie kopczyka z ziemi wokół pnia (drzewa) lub nasady pędów (krzewy). Część nadziemną zabezpieczamy agrotkaniną zimową lub słomą, co zabezpieczy ją również przed ogryzieniem przez zwierzęta.

Co warto kupić?

● Tegorocznym hitem są wieloodmianowe drzewka owocowe. Z jednego drzewa można zebrać 2, 3, 4 a nawet aż 5 odmian o owocach deserowych bądź wyśmienitych na domowe przetwory i ciasta. Najwięcej ciekawych propozycji takich drzewek jest wśród jabłoni. Ciekawą ofertę takich drzewek (również innych gatunków owocowych) ma sklep internetowy www.dzialkowiecsklep.pl

● Czereśnie wracają do łask na działkach dzięki podkładkom karłowym. Drzewka na nich szczepione wcześniej wchodzą w owocowanie i nie osiągają tak ogromnych rozmiarów jak te na podkładkach generatywnych (czereśni ptasiej). Niestety, czasem trudno je dostać, ale kto skorzysta z oferty sklepu działkowca www.dzialkowiecsklep.pl tel. 22 101 34 34 zamówi je bez problemu, również te w wersji duo – dwie odmiany na jednym pniu.

● Spośród owocowych warto jesienią posadzić nieco krzewów, zwłaszcza tych o wybitnie prozdrowotnych owocach. Przykładem jest jagoda kamczacka, której dodatkowym atutem jest wyjątkowo wczesna pora dojrzewania – owoce zbierzemy już w końcu maja! Modne, zdrowe i drogie na rynku są owoce goji – bez problemu można je pozyskać u siebie, sadząc kolcowój np. odmiany ‘New Big’ (duże owoce).

● Przy altanie, tarasie, kąciku wypoczynkowym warto posadzić coś niezwykle efektownego. Takie są np. hortensje – bukietowe, ogrodowe, dębolistne a także azalie i różaneczniki. Efekt murowany i to na lata! Wiele odmian tych pięknych krzewów oferuje sklep działkowca – www.dzialkowiecsklep.pl

● Jeśli chcemy delektować się w sezonie pięknym zapachem kwiatów – posadźmy lilaki. W tej grupie niskim wzrostem i szczególnie urokliwym i długotrwałym zapachem wyróżnia się lilak Meyera odm ‘Palibin’. Lilaki potrafią uatrakcyjnić majowe wizyty na działce!

Na udane jesienne zakupy zapraszamy do sklepu działkowca na www.dzialkowiecsklep.pl tel. 22 101 34 34. O tej porze roku sklep ten oferuje wiele „roślinnych perełek” po niezwykle okazyjnych cenach. Warto to sprawdzić i skorzystać – z pożytkiem dla działki i portfela! Rabaty nawet do 40%! Do tego tylko teraz trwa wyprzedaż roślin cebulowych – można je jeszcze posadzić w gruncie, a gdy posadzimy je w pojemnikach, można będzie je wstawić do domu po przechłodzeniu i bardzo szybko cieszyć się wiosennymi kwiatami.

MM