W dniu 30 września 2021 odbyła się uroczystość  Krajowych Dni Działkowca. Ze względu na zagrożenie związane ze stanem epidemii koronawirusa wydarzenie odbyło się w trybie online za pomocą programu MS Teams. Okręg Łódzki również brał udział w uroczystości.

W biurze Okręgu Łódzkiego zadbano o wystrój z tej okazji sali konferencyjnej w kwiaty, kosz  z działkowymi plonami, i roll-up z okazji 40-lecia PZD oraz dożynkowy bochen chleba.

W uroczystości wraz z Prezesem Okręgu Łódzkiego Izabelą Ożegalską udział wzięli Wiceprezes OŁ PZD Jerzy Adamski, Przewodnicząca OKR PZD Jadwiga Drzewiecka oraz uczestnicy konkursu krajowego pn. „40 lat Polskiego Związku Działkowców - dziedzictwo i przyszłość” tj. Stanisław Jędrzejek, Jan Andrzejczak i Antoni Gieczewski a także przedstawiciel zarządu ROD „Zimowit” w Łodzi, który został wyróżniony w konkursie krajowym „ROD 40-lecia PZD”.

Doniosłą chwilą Krajowych Dni Działkowca było wyróżnienie najbardziej zasłużonych działkowców i działaczy w uznaniu za 40-letnie zaangażowanie w budowaniu tradycji ruchu ogrodnictwa działkowego oraz  dobrą współpracę. Jubileusz PZD stał się niepowtarzalną okazją do uhonorowano Medalem Bene Meritus: Członków Krajowej Rady PZD, Krajowej Komisji Rewizyjnej oraz wieloletnich działaczy Okręgu Łódzkiego PZD:

- p. Izabela Ożegalska- Sekretarz KZ PZD

- p. Jerzy Adamski- Członek KR PZD

- p. Jadwiga Drzewiecka - Członek KKR PZD

-p. Stanisława Jędrzejka - ROD "Relaks" w Łodzi

-p. Jana Andrzejczaka - ROD  im. Żeromskiego Łask-Kolumna

-p. Antoniego Gieczewskiego - ROD "Przy Torze" w Łodzi

Podczas uroczystość wręczono puchar i dyplom dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zimowit” w Łodzi, który zdobył wyróżnienie w konkursie krajowym „ROD 40-lecia PZD”.

Na zakończenie obchodów Krajowych Dni Działkowca podzielono wśród uczestników jubileuszowy tort.

Anna Pintara