Czytajcie „działkowca”!

Działki w zimowej szacie mogą być również piękne, warto je więc odwiedzać, tym bardziej, że nawet teraz wymagają naszej uwagi. Sięgnijmy zatem po najnowszy, styczniowy numer „działkowca”, w którym znaleźć można praktyczne porady, tematy ważne dla naszego zdrowia a także wiele wspaniałych inspiracji na nadchodzący sezon! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

Teraz, zimą, gdy nie ma dużo prac w ogrodzie, jest dobra pora na zaplanowanie działań na cały przyszły rok, na noworoczne postanowienia. Zachęcamy, by były to postanowienia dotyczące szeroko pojętych, dobrych działań ogrodowych, uwzględniających założenia zawarte w programach PZD, takich jak „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, „Otwarty program klimatyczny PZD”, „Bioróżnorodność na działkach w ROD”. Przemyślmy, co możemy zrobić i w jakim czasie, aby nasz ogródek był ekologiczny, niosący nam obfite plony, zdrowie i zadowolenie.

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy babcia może przenieść działkę na wnuczkę z pominięciem córki?”, „Jakie mogą być konsekwencje zamieszkiwania na działce w ROD?”, „Czy na terenie każdego ROD muszą być kontenery na śmieci?”.

Zachęcamy do nowoczesnej i bardzo wygodnej uprawy warzyw na podwyższonych zagonach, w skrzyniach i w rozmaitych pojemnikach. Uprawa taka może być prowadzona na każdej działce, na tarasach i balkonach. Jej kolejne zalety to m.in. łatwa pielęgnacja roślin, możliwość prowadzenia upraw na glebach nieprzydatnych dla warzyw a także na pochyłościach terenu oraz lepsza zdrowotność warzyw. Zamieszczamy też gotowe projekty takich warzywników!

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Zadbaj o bezpieczeństwo w ROD”, „Porządek na działce a wypowiedzenie umowy”, „Znamy laureatów konkursu »Reportaż z ROD«!”, „Zakaz zamieszkiwania w ROD”.

Ogrody wyzwalają w duszach wrażliwych wiele emocji, których odzwierciedleniem są dzieła tworzone z serca. Wspaniale ukazuje to napisany ze swadą artykuł autorstwa Agnieszki Szpali – laureatki tegorocznego konkursu PZD „Reportaż z ROD”, która na przykładzie ROD „Bursaki” w Lublinie ukazuje wielowymiarowe znaczenie ogrodów działkowych, które zrzeszają ludzi odnajdujących w naturze inspiracje i realizujących swoje artystyczne pasje.

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – zimowa lustracja roślin.

Rozmnażamy krzewy z sadzonek zdrewniałych.

Praktyczny terminarz produkcji rozsady warzyw.

Polecamy domową aromaterapię dla każdego!

Morsowanie – recepta na zdrowie i odporność.

Poznajemy produkty pszczele – pyłek kwiatowy.

Polecamy pyszne, zdrowe i mało znane potrawy z kapusty!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!